Rekuperace Nilan – zdravé a příjemné vnitřní klima

Spojení pasivní a aktivní rekuperace, komfortní větrání, topení, chlazení a levný ohřev teplé vody v jednom zařízení

Nejprodávanější kompaktní rekuperační jednotka pro domácí použití NILAN Compact

kompaktní rekuperační jednotka Compact

Rovněž ve variantách s integrovaným tepelným čerpadlem pro vytápění:

Anaconda – vzduch/voda o výkonu 9-19 kW
Compact Air – vzduch/voda o výkonu 9 kW
Compact GEO – země/voda o výkonu 3, 6 nebo 9 kW

rekuperace s tepelným čerpadlem
rekuperace s integrovaným tepelným čerpadlem

Více o jednotkách v produktových listech,

nebo v intuitivní prezentaci ze stránek výrobce.

Nilan ČR

NILAN s.r.o. je výhradním zastoupením dánské společnosti Nilan A/S pro Českou a Slovenskou republiku.

rekuperační jednotky

Dodáváme vzduchotechnická zařízení s rekuperací tepla pro rodinné domy i průmyslová zařízení s důrazem na zdravé a příjemné vnitřní klima. Společnost NILAN s.r.o. sídlí v Plzni, kde provozuje vzorový pasivní dům a zájemcům o vzduchotechniku je možné zajistit předvedení větracích jednotek NILAN VP18K a NILAN ANACONDA v reálném chodu. Všem zájemcům o vzduchotechniku jsme také k dispozici v konzultačním centru v Praze.

Naše činnost je založena na jednoduché filozofii:

„Abychom se stali preferovaným dodavatelem našich zákazníků, musíme být nejlepší na trhu, abychom vytvářeli hodnotu prostřednictvím vysoké návratnosti investic. Nízké provozní náklady znamenají, že doba návratnosti je krátká, a když se přidá k dlouhé životnosti, máme předpoklady
pro nabízení nejlepších systémů z finančního hlediska. Jsme pevně přesvědčeni,
že klíčem k dosažení tohoto cíle je kvalita. “

Naše systémy považujeme za integrovanou součást budovy, která bude po většinu své životnosti následovat. Větrací systém běží 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, 365 dní v roce. To přispívá k více než 8 700 hodinám, což odpovídá stejnému počtu hodin, po které auto jede po dobu 12 let, pokud je v provozu dvě hodiny denně. Kvalita je tedy důležitým parametrem ve vztahu k životnosti produktu. Mnoho systémů vytvořených v prvních dnech Nilan ve skutečnosti stále běží po více než 30 letech. To dokazuje, že máme na mysli to, co říkáme, když používáme slovo „kvalita“. Zkušenosti, které jsme získali během mnoha let na trhu, také znamenají, že přesně víme, proč je kvalita důležitá. Rovněž uznáváme hodnotu, kterou pro naše zákazníky kvalita představuje.

Nabízíme komplexní služby, konzultace, projektování, dodávku i servis rekuperačních jednotek Nilan.

Jednotky NILAN jsou použity i v nejúspornějších stavbách světa. Univerzitní tým z německého Darmstadtu 2x vyhrál celosvětovou soutěž o nejúspornější dům SOLAR DECATHLON a to s jednotkami NILAN VP18K 10P a Compact. Zatím posledním vítězným týmem je francouzský univerzitní tým z Grenoblu a opět uspěl s rekuperační jednotkou NILAN Compact.

V prvním certifikovaném pasivním domě dle PHPP v Jenišově u Karlových Varů byla použita také jednotka NILAN VP18 K 10P. První certifikovaný dům v ČR Centrem pasivních domů je dům ve Vřesině, ventilaci ohřev TUV, větrání, chlazení i topení zajišťuje jednotka NILAN Compact.