Cirkulační box ZIRKON 160 (verze BASIC)

Cirkulační box ZIRKON je určen pro zvýšení chladícího efektu jednotek s aktivní rekuperací, které disponují chladící funkcí přívodního vzduchu. Cirkulace vzduchu zároveň umožňuje jakoukoliv větrací jednotku využít pro rozvod tepla od krbu do ostatních místností. Základním principem funkce boxu je přepínání mezi standardním větracím režimem a cirkulačním provozem (CP). Je-li aktivován CP, jednotka nevětrá, ale ochlazuje jen vnitřní vzduch a tím se v interiéru více projeví chladící efekt jednotky.

CP pro chlazení je ideální použít v průběhu dne, kdy v objektu nejsou uživatelé (typicky během dopoledne v pracovní dny). Nastavení přepínání režimů lze provést manuálně stiskem přepínače nebo pomocí elementární regulace – časového spínače (varianta BASIC). Lze však využít i libovolného nadřazeného systému. Přepínání zajišťuje servo napájené 230 V s bezpečnostní funkcí (při vypnutí řídícího napětí 230 V se klapky automaticky vrací do standardní polohy větracího režimu). Servo lze připojit na obě strany hřídele klapky dle potřeby konkrétní instalace. Je dodáváno samostatně. Zapojení serva provádí odborný technik s příslušným oprávněním pro elektroinstalační práce.

Přípojná hrdla jsou o průměru 160 mm. Box ZIRKON doporučujeme instalovat ke každé rekuperační jednotce bez rozdílu typu do domů s krbem, krbovými kamny. Pro zvýšení chladícího efektu doporučujeme instalovat box ZIRKON ke každé jednotce s aktivní rekuperací s chlazením. Pro jednotky VPL 28 je nutné objednat ZIRKON 250.  

Fotogalerie Cirkulační box ZIRKON 160 (verze BASIC)

Zirkon 160
Zirkon 160

<< Zpět