NILAN GOTT 2600 

Větrací jednotka NILAN Gott 2600 je energeticky úsporné zařízení pro objekty s požadavkem na větrací výkon do 400 m3/h (pro větrání RD a bytů je na osobu doporučováno 25 m3/h). Jednotka tak nalezne uplatnění v menších i ve vícepatrových rodinných domech, bytech, rekreačních objektech nebo kancelářích pro zajištění hospodárného větrání s rekuperací.

Jednotka kombinuje princip pasivní a aktivní rekuperace. Hlavní předností jednotky NILAN Gott je oproti konkurenčním zařízením využití výhod obou systémů a maximalizace zpětného zisku celkové energie z odpadního vzduchu.
Díky aktivní rekuperaci jednotka dokáže ekonomicky výhodně dohřívat přívodní vzduch a zajistit tak tepelnou pohodu i v silných mrazech. Pro provoz v letních horkých i tropických dnech disponuje jednotka dostatečným chladícím výkonem, aby uchladila přívodní vzduch na příjemnou pokojovou teplotu.
Stabilní výkon při minimální spotřebě dodávají dva EC ventilátory nejmodernější konstrukce.

Regulace CTS 602 umožňuje uživatelům dokonalé řízení jednotky a její naprogramování v několika režimech. Výkon lze nastavit přesně podle typu domu a rozvodné soustavy. To je velmi důležité nastavení pro dosažení maximálně efektivního provozu. K dispozici jsou funkce zvýšeného odtahu pro rychlé provětrání WC, koupelny nebo kuchyně. Při provozu v mrazivých dnech není třeba žádného předehřevu vzduchu. Aktivní rekuperace nenamrzá a automatika reguluje průchod vzduchu pasivní částí tak, aby nebyl přerušen ekonomický provoz i při arktických teplotách. Přehledný display zobrazuje uživateli přehled o stavu jednotky, aktuálním výkonu, stavu filtrů. Přístup k jednotce pro snadnou výměnu filtrů je z přední strany.

Hodnocení
Kombinace aktivní + pasivní rekuperace = umožňuje navíc vedle senzitivního tepla i zpětné využívání energie uvolňující se kondenzací vzdušné vlhkosti. 

NILAN GOTT 2600
  Objem vzduchu
  Min: 50 m3/h
  Max: 375 m3/h