NILAN VP18

Základní pilíř nejúspěšnějších jednotek s aktivní rekuperací všech dob je bezesporu jednotka NILAN VP 18. Zadáním pro vývojový tým bylo vytvoření kompaktní jednotky pro rodinné domy, která by vyřešila ekonomicky výhodný ohřev vody v souběhu s účinným větráním. Průlomový okamžik dokonalého využití odpadního vzduchu přinesla aplikace principu tepelného čerpadla do ventilačního systému.

Tento krok posunul technický vývoj směrem k nejúspornějším větracím systémům současnosti – vznikl tak zcela nový pojem aktivní rekuperace. Všechny ostatní modely již jen rozvíjejí myšlenky a principy VP 18. Současné jednotky disponují kvalitními EC ventilátory s dlouhou životností a minimální spotřebou energie. Jsou plynule regulovatelné a tím umožňují nastavení výkonu přesně podle typu VZT rozvodů konkrétního domu.

Nádrž je vyrobena ze silnostěnného materiálu s vrstvenou smaltovanou ochrannou. Tyto nádrže se vyznačují vysokou odolností. Stejně jako všechny modely NILAN je vybavena v horní části elektrospirálou pro nárazový rychloohřev vody při nárazové větší spotřebě. Automatický program legionela a ochranná anoda integrovaná v nádrži zajišťují bezpečnost a dlouhou životnost nádrže.

NILAN VP18
    Objem vzduchu
    Min: 100 m3/h
    Max: 425 m3/h