NILAN Compact AIR 9

V současnosti absolutní vrchol technologie NILAN. Jednotka NILAN Compact byla vyvinuta z úspěšných modelů pro mezinárodní soutěž Solar Decathlon, což je prestižní souboj o nejúspornější dům a technologie světa pod záštitou ministerstva energetiky USA. Jednotky NILAN byly v této soutěži již třikrát použity ve vítězných domech a jsou historicky naprosto nejúspěšnější technologií.

Jednotka využívá ke zpětnému zisku energie principu aktivní i pasivní rekuperace, což jí dává unikátní vlastnosti oproti konkurenčním zařízením a uživatelům nabízí maximální využití energie odpadního vzduchu. Compact dokáže ohřát přívodní vzduch a zároveň levně ohřát teplou vodu. Jednotka s označením K (Kühlung) je vybavena funkcí chlazení přívodního vzduchu. Díky této funkci je možné větrat i za velmi vysokých venkovních teplot. Přívodní vzduch je dle požadavku uživatele chlazen až k 5 °C. Získané teplo z přívodního vzduchu je následně využito pro ohřev teplé vody a tak je chlazení provozně zdarma. V zimě jednotka pracuje bez omezení i za velmi nízkých teplot bez jakékoliv potřeby předehřevu – nenamrzá. Jednotky lze standardně vybavit i topným zdrojem pro teplovodní otopné soustavy. Klient má tak na ploše jen 0,54 m2 komplexní technologii pro příjemné klima a ohřev teplé vody i vytápění v rodinném domě. Pokud je zařízení označeno WT (WärmeTauscher), je v nádrži přídavný teplovodní výměník pro napojení externího zdroje. Produkční řada zahrnuje i modely XL se zvýšeným výkonem ventilátorů 430 m3 /h, modely Polar s přídavným předehřevem vzduchu pro extrémní mrazy. AIR 9 je vestavěné tepelné čerpadlo systému vzduch – voda přímo do jednotky Compact. Vzniká tak jedinečné univerzální řešení i pro úsporné vytápění. Uživatel jednou regulací ovládá vše potřebné pro zajištění čerstvého vzduchu, tepla a teplé vody v domě.

AIR 9 je velmi úsporné tepelné čerpadlo s invertorovým kompresorem, které dosahuje vynikajícího SCOP 5,11. SCOP zahrnuje úplně vše: provoz oběhového čerpadla, provoz řídicího systému, elektroniky, celoroční stand-by režim, ohřev kompresoru, zkrátka kompletní spotřebu elektrické energie dává do poměru s celkově vyrobenou tepelnou energií. V konkrétním případě za 1 kWh zaplacené elektrické energie získáváte více jak 5 kWh vyrobeného tepla.

NILAN Compact + tep. čerpadlo AIR 9
    Objem vzduchu
    Min: 50 m3/h
    Max: 275 m3/h

Tepelné čerpadlo vzduch/voda AIR 9

Účinné tepelné čerpadlo vzduch/voda dodává energii pro vytápění domu prostřednictvím podlahového vytápění nebo nízkoenergetických radiátorů.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda AIR je připojeno k regulaci tepla v domě, která dává signál, když je v domě potřeba tepla. Signál obvykle pochází z termostatů, které jsou umístěny v jednotlivých místnostech. Když požadují teplo, tepelné čerpadlo AIR 9 vytápí dům.

NB!  Když je větrací část v režimu chlazení, zastaví se tepelné čerpadlo AIR 9, aby nepůsobila proti sobě. Pokud stále chcete mít v koupelně vytápět, můžete nastavit tepelné čerpadlo vzduch/voda na reverzní provoz. Tímto způsobem bude tepelné čerpadlo vzduch/voda vytápět dům, pokud telestaty podlahového vytápění vyžadují teplo, i když je větrací část v režimu chlazení.

rekuperace s tepelným čerpadlem