NILAN Compact GEO6

V současnosti absolutní vrchol technologie NILAN. Jednotka NILAN Compact byla vyvinuta z úspěšných modelů pro mezinárodní soutěž Solar Decathlon, což je prestižní souboj o nejúspornější dům a technologie světa pod záštitou ministerstva energetiky USA. Jednotky NILAN byly v této soutěži již třikrát použity ve vítězných domech a jsou historicky naprosto nejúspěšnější technologií.

Jednotka využívá ke zpětnému zisku energie principu aktivní i pasivní rekuperace, což jí dává unikátní vlastnosti oproti konkurenčním zařízením a uživatelům nabízí maximální využití energie odpadního vzduchu. Compact dokáže ohřát přívodní vzduch a zároveň levně ohřát teplou vodu. Jednotka s označením K (Kühlung) je vybavena funkcí chlazení přívodního vzduchu. Díky této funkci je možné větrat i za velmi vysokých venkovních teplot. Přívodní vzduch je dle požadavku uživatele chlazen až k 5 °C. Získané teplo z přívodního vzduchu je následně využito pro ohřev teplé vody a tak je chlazení provozně zdarma. V zimě jednotka pracuje bez omezení i za velmi nízkých teplot bez jakékoliv potřeby předehřevu – nenamrzá. Jednotky lze standardně vybavit i topným zdrojem pro teplovodní otopné soustavy. Klient má tak na ploše jen 0,54 m 2 komplexní technologii pro příjemné klima a ohřev teplé vody i vytápění v rodinném domě. Pokud je zařízení označeno WT (WärmeTauscher), je v nádrži přídavný teplovodní výměník pro napojení externího zdroje. Produkční řada zahrnuje i modely XL se zvýšeným výkonem ventilátorů 500 m3 /h, modely Nordic s přídavným dohřevem vzduchu alternativně pro extrémní mrazy nebo vytápění pasivních domů vzduchem. GEO 6 je vestavěné tepelné čerpadlo systému země – voda přímo do jednotky Compact. Vzniká tak jedinečné univerzální řešení i pro úsporné vytápění. Uživatel snadno ovládá vše potřebné pro zajištění čerstvého vzduchu, tepla a teplé vody v domě.

GEO 6 je velmi úsporné tepelné čerpadlo s invertorovým kompresorem, které dosahuje vynikajícího SCOP 5,15. SCOP zahrnuje úplně vše: provoz oběhového čerpadla, provoz řídicího systému, elektroniky, celoroční stand-by režim, ohřev kompresoru, zkrátka kompletní spotřebu elektrické energie dává do poměru s celkově vyrobenou tepelnou energií. V konkrétním případě za 1 kWh zaplacené elektrické energie získáváte více jak 5 kWh vyrobeného tepla.

NILAN Compact + tep. čerpadlo GEO 6
    Objem vzduchu
    Min: 50 m3/h
    Max: 275 m3/h