NILAN VPL 28

Když chcete zvýšit komfort větrání ve větších domech, komerčních objektech, kancelářích, zkrátka všude tam, kde potřebujete dostatek větracího výkonu, je VPL 28 ideálním řešením. Jednotka zvládá uchladit nebo naopak dohřát až 1250 m3/h přívodního vzduchu.

Ideálním řešením pro všechny zájemce o úsporné větrání. Jednotka NILAN VPL 28 je s aktivní rekuperací a může nabídnout uživateli výhody vyšší kategorie větracích jednotek. Na rozdíl od pasivních rekuperací nevyžaduje předehřev vzduchu, nemá žádné problémy se zimním provozem, nezamrzá, nemusí omezovat chod. Naopak dokáže energii získanou z odpadního vzduchu využít nejen pro příjemný dohřev vzduchu přívodního a podílet se i na částečném vytápění domu. Chladící výkon postačí k tomu, aby za horkého letního dne ochladil přívodní vzduch až o 15 °C.

Díky aktivní rekuperaci NILAN VPL 28 může v letních vedrech příjemně chladit. Jednotka disponuje vzduchovým výkonem pro větší domy a svým uplatněním je na hranici mezi rezidenčními a průmyslovými větracími jednotkami. Pokud je instalována v běžně velikém RD, získává uživatel 3x větší chladící výkon oproti VPL 15, ale zároveň musí počítat s větším rozměrem rozvodného potrubí. Zimní provoz lze v takovém domě řešit rozdělením větracího režimu. Pro maximální efektivitu chodu jednotky i za tuhých mrazů je výhodné doplnit jednotku o tepelné trubice.  

NILAN VPL 28
    Objem vzduchu
    Min: 400 m3/h
    Max: 1250 m3/h